Search icon
Explore icon

Academic Curriculum

Academic Award Winners

Year 12 Academic Award Winners

Semester 1 Academic Awards – Years 10, 11 & 12

Congratulations to the following students who won awards at last week’s assembly.

Year 10

First place in:

Religious Education

Sebastien Richardson

English

Hugh McSweeny

Mathematics Level 3

Lachlan Miller

Mathematics Level 2

Matthew Brock

Mathematics Level 1

Joseph Petroni

Mathematics Accelerated

Eliot Vincent Hull

Science

Benjamin Elder

PDHPE

Peter Cassimatis

Commerce

Matthew Brock

History

Sebastien Richardson,  Charlie Tindale

iSTEM

Maksymilian Klimczak

Information Software Technology

Dylan Bracken,

Alexander Gross,

Ky Jeffery

PASS

Alex Talbot

Music

Gabriel Kidston

Drama

Riley Klotz

Visual Art

Alex Talbot

Photography

Hugh McSweeny

French

Sebastian Richardson

Multimedia

Daniel Pomes

Wood Technology

Jake Torsellini

Food Technology

Marco Arambasic

Design & Technology

Jasper Stern

Applied Philosophy

Sebastien Richardson

Work Education

Alexander Gross

Spanish

Gabriel Kidston

Year 11

First place in:

Studies of Religion I

Flynn Gordon

Studies of Religion II

Lachlan Manastirovski,

Connor Pilger

Catholic Studies

Grayson Thomas

Advanced English

Rocco Evans

Standard English

Eddie Kranz,

Peter Tsoukalas

English Studies

Finn Warren

Extension English

Marco Emery

Mathematics

Finn McCloskey

General Mathematics

Heath Lawther

Extension 1 Mathematics

Remi Defina-Sperando

Accelerated Mathematics

Luke Harris

Biology

Harry Whitaker

Chemistry

Luke Harris,

Connor Pilger

Physics

Luke Harris

Investigating Science

Noah Pearce,

Stuart Swinburn

PDHPE

Lachlan Manastirovski

Sport Life and Recreation

Luca Winch

Music Course I

Samuel Jagoe-Fisher

Music Course II

Remi Defina-Sperando

Ancient History

Benjamin Rogers

Modern History

Brad Marzol

Business

Alexander Bayas

Economics

Gian Bonanni,

Marco Emery,

Connor Pilger

Legal

Brad Marzol

Drama

Andrew Badger

Visual Art

Oscar Davis

Design & Technology

Remi Defina-Sperando,

Hugo Ilencik

Industrial Technology

Cameron Dawson,

Mats Lea

Engineer Studies

James Ritchie

Food Technology

Matt Antulov

Marine Studies

Fynn Cviker,

Dylan Davis,

Grayson Thomas

Year 12

First place in:

Studies of Religion I

Filip Mencevski

Studies of Religion II

Daniel Andrews

Catholic Studies

Damian Lin

Advanced English

Allan Cannes

Standard English

Benjamin Heal

English Studies

Tadgh Murphy

Extension English 1

Allan Cannes

Extension English 2

Allan Cannes

Mathematics

Damian Lin

General Mathematics 1

Baxby Ward-Gyton

General Mathematics 2

Perry Aziz

Extension 1 Mathematics

Oliver Read

Extension 2 Mathematics

Andre Vumbaca

Biology

Daniel Andrews

Chemistry

Andre Vumbaca,

Oliver Read

Physics

Andre Vumbaca

Senior Science

Noah Havard

Marine Studies

Isaac Bartholomaeus

PDHPE

Lewis Thompson

Sport Life and Recreation

Tadgh Murphy

Music Course I

Dominic Augoustis

Music Course II

Damian Lin

Spanish

Jerome Mendes

Ancient History

Allan Cannes

Modern History

Jasper Wilde

Geography

Liam Jackson,

Jonathon Schacht

Business

Louie Cosgrove

Economics

Liam Jackson

Legal

Harry Blackett

Drama

Dominic Augoustis

Visual Art

Mark Goncalves

Photography

Tom Bower

Design & Technology

Kiva Gwynne

Industrial Technology

Anthony Pomes

Construction

Max Coleman

Hospitality

Dominic Augoustis

Entertainment

Simon Finnegan

Information Processes and Technologies

Joshua Nathan

10-12 Language Perfect and ICAS Science Awards

Credit Award Language Perfect World Champoinships 2018 Marcus Cowan
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Valentius Wirjana
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Charlie Tindale
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Jake Torsellini
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Daniel Pomes
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Bo McNamara
Credit Award ICAS Science UNSW Global 2018 Nathan Le
Distinction ICAS Science UNSW Global 2018 Eliot Vincent Hull
Distinction ICAS Science UNSW Global 2018 Ben Elder